Sandezia

Logo

SANDEZIA® SUCHA DEZYNFEKCJA™ to preparat do dezynfekcji przeznaczony do ochrony sanitarnej BYDŁA.
Zapewnia BEZPIECZEŃSTWO i MAKSYMALNĄ OCHRONĘ przed bakteriami, wirusami, pasożytami i grzybami. Niszczy stadia larwalne much i innych owadów znacząco redukując ich liczbę. SANDEZIA działa szczególnie w zawilgoconych pomieszczeniach. Intensywnie osusza mokrą ściółkę zapobiegając przekształceniu się mocznika w amoniak i wydzielaniu się szkodliwych gazów. Preparat utrzymuje niskie pH, uniemożliwiając rozwój chorobotwórczych drobnoustrojów.
SANDEZIA chroni przed:
-Chorobami: mokrej ściółki, dróg oddechowych
-Chorobami racic – Zanokcicą
-Biegunkami i dyzenterią
-Problemami skórnymi
-Gniciem rogu
-Kokcydiozą
-Mastitis – Zapaleniem wymienia
Redukuje:
-Mykoplazmozę u cieląt
-Liczbę upadków
-Koszty leczenia
-Ilość much w oborze.
Stosowanie preparatu SANDEZIA poprawia zdrowotność wymienia, co ma bezpośredni wpływ obniżenie ilości komórek somatycznych w mleku.
Rozsypywać równomiernie na powierzchnię dezynfekowaną w dawce 50g/m2 raz w tygodniu ze szczególnym uwzględnieniem: kanałów gnojnych, kojców porodowych, stanowiskach dla krów i miejscach ich odpoczynku a szczególnie pod wymionami.
Jeżeli pierwszy raz używamy preparatu SANDEZIA, to przez pierwsze 3 dni należy rozsypywać 50g/m2 codziennie, później raz w tygodniu. Dezynfekcję można przeprowadzać w obecności zwierząt. W garści dorosłej osoby mieści się około 50g preparatu.
Przed położeniem ściółki zastosować 100g/m2 preparatu, następnie 50g/m2 raz na tydzień sypiąc na głęboką ściółkę.
W przypadku wystąpienia zagrożenia chorobą, zaleca się częstsze stosowanie SANDEZII np. 2-3 razy w tygodniu w całej oborze, a szczególnie w pobliżu miejsc podawania paszy i wody.
W przypadku wystąpienia chorób racic zaleca się obsypywanie ran preparatem SANDEZIA lub przeprowadzanie zwierząt przez grubą warstwę rozsypanego produktu.
W przypadku pojawienia się biegunek lub dyzenterii, legowisko czyścić i obsypywać SANDEZIĄ raz dziennie. Po ustąpieniu objawów chorobowych preparat stosować raz w tygodniu.
W celu dezynfekcji ścian i trudno dostępnych miejsc zawiesiną wodną, rozpuścić w proporcji 1kg proszku na 1,5 litra wody. Zużycie 1kg/15m2 powierzchni.